Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطیب جمعه بخش بهمن:


خطیب جمعه بخش بهمن گفت: امروز کارگرانی هستند که بیش از 6 ماه حقوق ناچیز آنها به تعویق افتاده و این باید پیش خانواده اش عرق شرمندگی بریزد. از دادستان ابرکوه می خواهیم به جدیت به مساله حقوق کارگران کارخانه کاشی ورود کند.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش بهمن به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری(مدظله) در دیدار جمعی از معلمان پرداخت و اظهار کرد: آرایش جنگی دشمن در میدان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی باید جدی گرفته شود.

حجت الاسلام علیزاده آرایش در میدان جنگ فرهنگی را از مهمترین وظایف معلمان و آموزش و پرورش بیان و تاکید کرد: مهمتر از همه میدان ها میدان فرهنگی است چون آسیب به مسائل اقتصادی، سیاسی و نظامی باعث آسیب به شاخ و برگ درخت انقلاب میشود اما آسیب به فرهنگ آسیب به ریشه درخت انقلاب است.

ریشه انقلاب در مدارس است و وظیفه معلمان توجه به آسیب رسانی دشمنان در این عرصه است
علیزاده تاکید کرد: دشمن تلاش می کند ریشه درخت انقلاب را بخشکاند و وظیفه مهم معلمان این است که با آموزش و هویت سازی فرهنگ اسلامی و ایرانی، اجازه ورود فرهنگ غربی را به مدارس ندهند چون دشمن می خواهد به جای تربیت سرباز برای انقلاب، سرباز برای دشمن تربیت کند.

خطیب جمعه مهردشت بر تبعات بد اجرای سند 2030 در مدارس اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز عده ای تلاش میکنند با اجرای سند 2030 که دستپخت غربی هاست و با آداب و روش زندگی اسلامی ایرانی سازگاری ندارد سبک زندگی غربی را ترویج بدهند که قبلا هم مقام معظم رهبری تذکر داده بودند که جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند 2030  نخواهد شد.

امام جمعه بخش بهمن بر استفاده صحیح از مساله فضای مجازی که یکی از برنامه های دشمن در مسائل فرهنگی و اقتصادی است تاکید کرد و گفت: وقتی صحبت از فضای مجازی و گسترش آن در زندگی مردم میشود و گفته میشود چاره ای جز استفاده از آن نداریم منظور فضای مجازی سالم و امن است نه فضای مجازی بی در و پیکر و رها شده که هیچ نظارتی بر آن وجود ندارد.

وی افزود: متاسفانه فضای مجازی اینقدر رها شده که دشمن با سوء استفاده از یک خبر جعلی، دست به ترور و شهادت یک روحانی مظلوم می زند و در این فضا جولان میدهد و عده ای هم کار او را تائید و تمجید میکنند و باید امنیت از این افراد سلب شود.

چرا به بومی سازی فضای مجازی توجه نمی شود
امام جمعه بخش بهمن با انتقاد از اینکه چرا با تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری باز این فضا بومی سازی نمیشود افزود: خیلی از کشورهای قوی و پیشرفته در زمینه فضای مجازی خط قرمز دارند و با درست کردن شبکه ملی، فضای مجازی را کنترل می کنند، کشورهایی چون آمریکا، کره جنوبی، چین، استرالیا و اتحادیه اروپا که از کشورهای پیشرفته هستند شبکه ملی اطلاعات دارند و با قوانین محکم از حریم خصوصی افراد و اطلاعات کشورشان صیانت می کنند اما در کشور ما این فضا بومی سازی نمی شود.

علیزاده خاطرنشان کرد: رهبری در گام دوم انقلاب، توجه به فضای مجازی را از شبکه ملی اطلاعات مطالبه کردند و این نشان از دغدغه نسبت به این فضا دارد که در کنار مزیت ها، اگر به درستی مدیریت نشود ضررهای غیر قابل جبرانی خواهد داشت.

خطیب جمعه بخش بهمن در بخش دیگر از سخنان خود به لزوم توجه به مشکلات اقتصادی مردم پرداخت و گفت: در مساله اقتصاد هم عامل بیرونی که همان تحریم و وسوسه دشمن می باشد موثر است هم عامل درونی که همان ضعف مدیریت است.

چرا هیچ مسئولی به قیمت های افسارگسیخته بازار توجه نمی کند؟/ دادستان ابرکوه در مساله حقوق کارگران کاشی وارد شود
وی ادامه داد:  به فرموده رهبری در بحث مشکلات اقتصادی نباید آدرس غلط داد، بعضی ها راه حل مشکلات اقتصادی را در خارج از کشور و مذاکره با دشمن معرفی می کنند، در حالی  مشکل کشور ما ضعف مدیریت و عدم نظارت است؛ هر کس هر قیمتی دلش بخواهد می فروشد.

علیزاده تاکید کرد: مسئولان نگاهی به قیمت های افسار گسیخته بازار خوردو کنند که هر لحظه بالا میرود و کسی نیست بگوید چرا؟ خوردهای زیادی در انبارها دپو و انبار شده کسی نمی گوید چرا؟ لوازم خانگی یا انبار شده و یا اگر در بازار هم باشد قیمت آن سر به فلک کشیده به نحوی که پدر خانواده قادر به خرید یک قلم آن برای دخترش نمی باشد اینها چه ربطی به آمریکا دارد این نتیجه عدم نظارت و ضعف مدیریت مدیران کشور است.

حجت الاسلام علیزاده در ادامه بر لزوم توجه مسئولان به قشر کارگر تاکید کرد و گفت: همیشه در حق این قشر مظلوم اجحاف شده اما همیشه هم این ها با پشیبانی و طرفداری از نظام به دشمن تو دهنی زدند امروز کارگرانی هستند که بیش از 6 ماه حقوق ناچیز آنها به تعویق افتاده و این باید پیش خانواده اش عرق شرمندگی بریزد. از دادستان ابرکوه می خواهیم به جدیت به مساله حقوق کارگران کارخانه کاشی ورود کند.

برجام سند انعطاف بی نتیجه ایران در برابر آمریکا/ حامیان مذاکره آمریکا کجا هستند؟
امام جمعه بخش بهمن در پایان سخنان خود، به 18 اردیبهشت سالروز خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و اذعان داشت: اولین درس برجام به جمهوری اسلامی این بود که آمریکا قابل تعامل نبوده و به هیچ یک از تعهدات خودش پایبند نیست این دولت و آن دولت فرقی ندارد چون بعضی منتظر هستند دولت بعدی آمریکا بیاید و به تعهدات برجام عمل کند که این خوش خیالی است.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه انعطاف در مقابل دشمن خاصه آمریکا اشتباه است بیان کرد: برخی می گفتند تا کی دشمنی؟ باید یک مقدار انعطاف داشته باشیم و کوتاه بیاییم تا آن ها هم کوتاه بیایند و این درگیری چهل ساله تمام شود برجام سند انعطاف ایران است.

امام جمعه بخش بهمن ادامه داد: گره زدن اقتصاد کشور به خارج و عدم باور به توان داخلی اشتباه است حامیان مذاکرات می گفتند هر روز که این توافق به تاخیر بیفتد کشور 150 میلیون دلار ضرر میکند، میگفتند کلید تمام مشکلات توافق است،  توافق شد اما گره ای باز نشد و اثری بر سفره مردم نداشت.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد