Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:


چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های استان‌های یزد، کرمان، فارس و کرمان جنوب با رونمایی از پوستر این جشنواره در یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از خبرنگار یزد آوا، مجید جوادیان‌زاده در آیین رونمایی از پوستر و آغاز به کار چهارمین جشنواره  منطقه‌ای مطبوعات استان‌های یزد، کرمان، فارس و کرمان جنوب گفت: این جشنواره که شامل مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها می‌شود در راستای موج‌آفرینی در زمینه مطبوعات،  مسائل صنفی روزنامه‌نگاران و  ورود این مسائل به افکار عمومی است.

وی با بیان اینکه این جشنواره با نام «فرخی یزدی» برندسازی شده است تا در سال‌های آینده نیز استمرار داشته باشد، ادامه داد: آثار ارسالی به جشنواره منطقه‌ای مطبوعات باید از فرودین ماه سال 96 تا پایان آبان ماه امسال در یکی از نشریات محلی، سراسری، پایگاه‌های خبر ئ خبرگزاری‌های دارای مجوز درج شده باشند تا مورد داوری قرار گیرند.

مدیرکل فرهنگ و اداره ارشاد اسلامی استان، افزایش همدلی، رفاقت، رقابت تأثیرگذار و رشد کیفی و محتوایی نشریات و بخصوص ارتباط مستمر بین نشریات محلی استان‌ها، گردهمایی و حضور در کارگاه‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان‌های حاضر در این جشنواره را از دیگر اهداف و مزایای این جشنواره عنوان کرد.

جوادیان زاده با بیان اینکه بار اصلی این جشنواره مطبوعاتی بر دوش استان یزد هست، ادامه داد: امیدواریم استان یزد در این جشنواره مجوز فعالیت‌‎ رسانه‌ای قرار گیرد و سابقه رسانه‌ای خود را در این جشنواره به نمایش بگذارد.

وی اين جشنواره را با توجه موضوعات تعیین‌شده براي بخش ويژه مؤثر در تقويت ژورناليسم تخصصي دانست و عنوان کرد: مسائلی چون جوانان، آب و ... مسائلی هست که نیاز به ژورنالیست‌های تخصصی دارد و ازاین‌رو چالش‌های پیش روی جوانان، مصرف بهینه آب در موضوعات بخش ویژه این جشنواره دیده‌شده است.

جوادیان زاده گفت: با توجه به مشارکت استان‌های کرمان، کرمان جنوب و فارس این جشنواره می‌تواند مسائل فرهنگی و مدیریت فرهنگی در این استان‌ها را به هم نزدیک کند و در سال‌های آینده جشنواره را در سطح وسیع‌تری برگزار کنیم.

سهيل شريعتمداري دبير اجرايي اين جشنواره نیز در این نشست گفت: این جشنواره به همت خانه مطبوعات يزد و با همکاری معاونت وزارت ارشاد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ارسال آثار در این جشنواره به صورت الکترونیکی از طریق آدرس yazd.pressfestival.ir انجام می‌شود، عنوان کرد: این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود که بخش اصلی شامل 9 بخش از جمله سرمقاله و یادداشت، مقاله، عکس، طراحی و گرافیک، گزارش، مصاحبه، خبر، تیتر و طنز می‌شود.

شریعتمداری با بیان اینکه بخش ویژه جشنواره شامل 8 موضوع است، نقش شخصیت‌های یزد در شکل‌گیری انقلاب اسلامی، فرخی یزدی اخلاق رسانه‌ای روزنامه‌نگاری مسئولانه و عمل‌گرا، مطبوعات و شهر جهانی، چالش‌های پیش روی جوانان، شهروند آگاه شهر آباد، مصرف بهینه آب، رسانه و مسئولیت اجتماعی و ترویج ورزش را از موضوعات این بخش برشمرد که باید در سه رشته سرمقاله، یادداشت و مصاحبه ارائه شود.

وی گفت: هر متقاضی می‌تواند حداکثر سه اثر در بخش اصلی ارائه نماید و همچنین مجاز ‌به ارسال سه اثر در بخش ویژه هست و داوری آثار نیز توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد