Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

معاون گمرک یزد:


معاون گمرک استان یزد با اشاره به اینکه ۷۳ درصد صادرات یزد مربوط به عراق است، گفت: صادرات یزد ۱۲ درصد کاهش ارزشی و ۱۷ درصد افزایش وزنی یافت.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از تسنیم، علی اصغر سلمانی در نشست توسعه صادرات استان یزد با اشاره به اینکه عدم اعلام خروج کالاهای صادراتی به چالشی برای گمرک استان یزد تبدیل شده است، اظهار داشت: در کمتر استانی این موضوع وجود دارد و بیشتر در حوزه کاشی و سرامیک دیده می‌شود.

وی در ارتباط با عملکرد گمرک یزد، خاطرنشان کرد: در 9 ماهه امسال ارزش کالاهای وارداتی استانی 78 میلیون و 271 هزار و 78 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد کاهش یافته است.

معاون گمرک استان یزد ادامه داد: وزن کالاهای وارداتی استان یزد هم درمجموع 23 و 605 تن بوده که در این بخش هم یک درصد نسبت به 9 ماهه سال گذشته کاهش را مشاهده می‌کنیم.

سلمانی با اشاره به اینکه استان یزد از 36 کشور واردات داشته، گفت: چین با 31 درصد بیشترین ارزش محصول وارداتی یزد را به خود اختصاص داده و بعد از آن ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، سودان، امارات، هند، اسپانیا و ازبکستان قرار دارند.

وی در ارتباط با تغییر واردات استان یزد از چین، گفت: واردات استان یزد از لحاظ وزنی 20 درصد و از نظر ارزشی 23 درصد از چین افزایش داشته است.

معاون گمرک استان یزد در ارتباط با صادرات کالاهای تولید یزد افزود: در زمینه صادرات هم شاهد 12 درصد کاهش ارزشی و 17 درصد افزایش وزنی هستیم البته از لحاظ ارزش صادرات کاشی وسرامیک تقریبا نصف شده است.

سلمانی کشورهایی که محصولات یزد به آنها صادر می‌شود را 65 کشور دانست و گفت: کاشی و سرامیک، نایلون، پسته، شیشه ساختمانی، هیدرو کربن و میلگرد بیشترین سهم را در صادرات استان داشته است.

وی افزود: بیشترین محصول استان یزد به کشور عراق با 73 درصد کل محصولات صادر می‌شود و پس از عراق، افغانستان، پاکستان،هلند، ترکیه، هند، سوریه، قزاقزستان، امارات و گرجستان قرار دارند.

انتهای پیام/ ز د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد