Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر جهادکشاورزی ابرکوه عنوان کرد؛


مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه از آغاز برداشت محصول پیاز در200 هکتار از زمین‌های این شهرستان خبر داد.

به گزارش سروابرکوه به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مهدی غیب الهی بابیان اینکه این شهرستان در تولید محصول پیاز مقام نخست را در استان یزد دارد، افزود: می‌توان با کشت این گیاه به‌صورت نشا که صرفه‌جویی در بذر، کاهش مصرف آب و کوتاه کردن زمان کاشت تا برداشت را به همراه دارد زمینه کشت این ماده غذایی را توسعه داد.

وی افزود: با توجه به خاک مرغوب منطقه «اردی » شهر مهردشت بخش بهمن و نیز آبدهی ، تغذیه کود مغزی، محلول‌پاشی و استفاده کشاورزان ازنظر کارشناسان ترویج ، متوسط تولید پیاز در هر هکتار 80 تن تا 150 تن در نوسان است.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه، بابیان اینکه محصول پیاز بیشتر در مزارع اردی بخش بهمن و علوی بخش مرکزی کشت می‌شود، ادامه داد: محصول پیاز شیرین و خوش‌طعم این شهرستان علاوه بر مصرف اهالی به شهرهای همجوار صادرمی‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه افت آب‌های زیرزمینی و تداوم 2دهه خشکسالی مشکل کشاورزان را دوچندان کرده است، گفت: کاشت محصول کم آبخواه باارزش افزوده شامل محصول گلخانه‌ای، پسته و زعفران و توسعه آبیاری نوین به کشاورزان توصیه می‌شود.

هفت هزار و 500 خانوار کشاورز و روستایی در شهرستان ابرکوه فعالیت دارند.

آن‌ها سالانه از 15 هزار هکتار اراضی زیر کشت 190 هزار تن محصول کشاورزی و نیز با پرورش و نگهداری دام سبک و سنگین انواع فراورده‌های دامی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند .

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد