Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

بی مدیریتی سعودی ها جان 453 مسلمان را گرفت


شمار قربانیان حادثه رمی جمرات در منا به ۴۵۳ کشته و ۷۱۹ زخمی افزایش یافت که اسامی ۴۱ حجاج ایرانی نیز در بین کشته شدگان این حادثه قرار دارد.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از رسانه‌های سعودی، در پی ازدحام جمعیت در ورودی پل جمرات واقع در خیابان 204 منا تاکنون 453 تن از حجاج جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش تا این لحظه همچنین 719 نفر زخمی شده‌اند.

خبرنگار العربیه گزارش داد که مجروحان این حادثه به چهار بیمارستان منتقل شدند.

 بر اساس گزارش رسانه‌های خبری، وزارت بهداشت سعودی وضعیت قرمز اعلام کرده و تمام بیمارستان‌های منا و مکه به حالت آماده باش شدید درآمده‌اند. این درحالی است که شمار کشته شدگانی که به سردخانه‌های بیمارستانها منتقل می‌شوند، هر لحظه در حال افزایش و سردخانه‌ها نیز در حال پر شدن است.

نیروهای امنیتی عربستان در پی وقوع این حادثه، تمامی راههای ورودی به پل رمی جمرات را بستند.

بیستم شهریور ماه امسال نیز در پی سقوط یک جرثقیل در مکه بیش از 100 حاجی کشته شدند که که 11 نفر از آنها ایرانی بودند.

تعدادجان باختگان ایرانی در رمی جمرات به 41 نفر رسید

رئیس سازمان حج و زیارت تعداد قربانیان ایرانی حادثه امروز در منا را تا این لحظه 41 نفر اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، سعید اوحدی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 14 اعلام کرد: تاکنون 41 نفر از زائران ایرانی در حادثه امروز در منا فوت کرده‌اند که اسامی آنها تا دقایقی دیگر روی خروجی سایت سازمان حج و زیارت قرار می‌گیرد.

مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر پیش از این آمار حادثه‌دیدگان ایرانی در منا را 12 کشته و 22 زخمی اعلام کرده بود.

پیش از این "سعید اوحدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در تشریح وقوع این حادثه گفت: در مسیر رمی جمرات در دو نقطه ازدحام شدید ایجاد شد و در این موج جمعیت زائران کشورهای مختلف زیر دست و پا افتادند.

اوحدی با بیان اینکه تعداد فوتی‌ها و زخمی‌ها بالاست خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد با وجود توسعه‌ای که در مسجدالحرام و نقاط دیگر صورت داده‌اند اما در مسیرهای ابتدایی رمی‌جمرات قدمی برنداشته‌اند و نتوانسته‌اند آن را مدیریت کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: از همه کشورها کشته‌شده ظاهرا وجود دارد اما هنوز آمار قطعی نداریم اما تعداد فوتی‌ها بالاست.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 14 اعلام کرد: تاکنون 41 نفر از زائران ایرانی در حادثه امروز در منا فوت کرده‌اند که اسامی آنها تا دقایقی دیگر روی خروجی سایت سازمان حج و زیارت قرار می گیرد.

وی ادامه داد: طبق آمار رسمی دولت عربستان تاکنون 453 نفر در این حادثه جان‌ باخته اند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد