Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

بازهم تکرار قصّه سرقت اینترنتی در ابرکوه؛


جانشین فرمانده انتظامی ابرکوه، ضمن اعلام این خبر گفت : شهروندان هوشیار باشند که جهت واریز کردن وجه نقد جوایز به حساب یا کارت، هیچ گونه نیازی به حضور فیزیکی در عابر بانک نیست.

سرهنگ علیرضا زارع جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، ضمن تأیید این خبر اظهار کرد : چند شب پیش گزارشی مبنی بر کلاه‌برداری اینترنتی به روش فیشینگ در ابرکوه، به عوامل پلیس شهرستان اعلام شد.

زارع گفت : شخص ناشناسی از طریق تلفن همراه با شاکی تماس گرفته و اعلام کرده است که شما برنده عتبات عالیات شده‌اید و سریع با همراه داشتن کارت عابر بانک خود یا یکی از بستگان، به نزدیک‌ترین عابر بانک مراجعه کنید تا عملیات انتقال وجه نقد (جایزه) به‌حساب شما انجام شود.

وی تصریح کرد : شاکی پرونده به یکی از عابر بانک‌ها مراجعه کرده و اطلاعات کارت خود و یکی از آشنایان را از طریق دستگاه در اختیار آنها قرار می‌دهد، لذا فرد کلاه‌بردار (که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده دریکی از نقاط دور کشور است) در کوتاه‌ترین مدت‌زمان مبلغ یک‌صد میلیون ریال از کارت‌ها برداشت می‌کند. 

جانشین فرمانده انتظامی ابرکوه در توضیح کلاه‌برداری به روش فیشینگ گفت : در این نوع کلاه‌برداری، تبهکاران اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند و افراد را همچون ماهی طعمه خود قرار می‌دهند و در دام می‌اندازند.

زارع خاطرنشان کرد : متأسفانه علی‌رغم توصیه‌های مکرر و مداوم پلیس از طریق رسانه‌ها، فضاهای مجازی و چهره به چهره، بازهم شاهد چنین پرونده‌هایی هستیم که به خاطر سادگی افراد که طعمه فرصت‌طلبان و سودجوها قرار می‌گیرند، باعث زحمت بیشتر نیروهای پلیس می‌شود.

وی با تأکید متذکر شد : مردم و شهروندان بدانند در صورت برنده شدن در هرگونه قرعه‌کشی و دریافت جایزه نقدی، نیازی به حضور فیزیکی در عابر بانک‌ها نیست.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گفتگو گفتگو

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد