Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیرکل گمرکات استان یزد:


مدیرکل گمرکات استان یزد گفت: در 10ماه سال جاری صادرات استان از حیث ارزش 10 و از نظر وزن 9 درصد رشد یافته است.

به گزارش سروابرکوه به نقل از یزدرسا، پیرحیاتی مدیرکل گمرکات استان یزد در تشریح عملکرد تجارت خارجیاستان ده ماهه سال جاری تصریح کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و 717 هزار و 792 تن کالا به ارزش 434 میلیون و 410 هزار دلار ازگمرکات یزد به خارج کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن 9 و از حیث ارزش10درصد رشد داشته است.

پیرحیاتی  اصلی ترین کالاهای صادراتی استان در این مدت را کاشی و سرامیک، میلگرد، هیدورکربن، ظروف شیشه ای، مصنوعات پلاستیکی، اکسید مولیبدن و ذکر کرد و افزود: عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، هلند، و گرجستان عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی استان یزد است.

وی با بیان اینکه ترکیه، چین، ایتالیا، جمهوری کره ، جمهوری چک و اسپانیا، آلمان کشورهای اصلی وارد کننده کالا به یزد است، ادامه داد: در این مدت بیش از 30 هزارتن کالا و کالا به ارزش 102 میلیون و 497 هزار و  دلار از گمرکات یزد به کشور وارد شده که از نظر وزن 19 درصد کاهش و از نظر ارزش 21 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان یزد همچنین تعداد بسته های ورودی و خروجی پستی از این گمرکات در ده ماه سال جاری را یک هزار و 780 بسته به وزن بیش از 5 هزار 471 کیلوگرم ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر تعداد بسته 14 و از حیث وزن 23 درصد رشد را نشان می دهد.

پیرحیاتی همچنین خاطرنشان کرد: مجموع مسافران خارجی استان یزد در در این مدت 24 هزار و 672 نفر بوده که از این تعداد 12 هزار و 582 نفر به کشور وارد و 12 هزار و 90 نفر از کشور خارج شده اند.

گمرک یزد در سال1365 به صورت دفترخانه گمرکی با 11پست سازمانی برای انجام امور مربوط به امانات پستی و مبارزه با قاچاق کالا  که قبلاازسوی اداره کل دارایی استان انجام می شد  شروع به کار کرد و رویه صادارت در آن از سال 1369 اجرا شد.

 اداره کل گمرک استان در بین 124 گمرک صادراتی کشور در ردیف 9ازنظروزن گمرک برترکشوردریزد قرار دارد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد