Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

برای اولین بار/


برای نخستین بار و در گفتگو با عکاس انقلاب در ابرکوه، خاطرات آن روزها را با تصاویری از ایام انقلاب در ابرکوه به تصویر کشیده ایم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ بیش از یک سال است که در پی آن بودیم با عکاسی گفتگو داشته باشیم که در روزهای پرتلاطم انقلاب اسلامی دوربین به دوش در راهپیمایی های مردم ابرکوه شرکت می کرد و تصاویری ماندگار را در دوربین خود به یادگار می گذاشت.


اما گذشت ۳۵ سال از آن روزها و این که هیچ کس تا به حال تلاشی برای زنده کردن خاطرات علیرضا امیدی به خرج نداده بود باعث شد که تلاش های وی برای پیدا کردن آن عکس ها و واکاوی خاطرات آن تصاویر چندان نتیجه ای نداشته باشد.


تا اینکه در چند روز گذشته و با همکاری فرزندشان توانستیم به تعداد محدودی از این تصاویر دست پیدا کرده و همراه با مختصر خاطراتی از عکاس جوان آن سال های دور ابرکوه، تقدیم نگاه شما همراهان سایت خبری ابرکوه کنیم.


علیرضا امیدی که این روزها و پس از بازنشستگی، در مغازه خود به خدمت رسانی به مردم مشغول است در سال ۵۷ جوانی ۲۴ ساله و دانشجوی تربیت معلم بود.


در آن زمان پدرش مغازه ای روبروی مسجد جامع ابرکوه واقع در میدان اصلی شهر داشت که بسیاری از وقایع انقلاب اسلامی در ابرکوه در این میدان نمود می یافت.


امیدی با ورق زدن آلبومی که چند عکس خاطره انگیز آن سال ها را نیز در خود جای داده است در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ابرکوه عنوان کرد: همیشه در راهپیمایی ها شرکت می کردم و این کار را حتی زمانی که در ابرکوه نیز نبودم در شهرهای دیگر انجام می دادم.


وی در مورد علتی که باعث شد دوربین لوبیتل خود را  بر دوش بگیرد و عکاسی کند گفت: هیجانی که در آن روزها و در صفوف مردم در راهپیمایی ها مشاهده می شود هنوز نیز در خاطره ام مانده است و طبیعتأ من هم را که علاقمند عکاسی بودم به سوی این کار ترغیب می کرد.


امیدی ادامه داد: علاقه مردم به عکاسی من باعث شده بود که عکس هایم را بعد از چاپ پشت ویترین مغازه پدر بچسبانم و مردم نیز مراجعه می کردند و من عکس ها را برای آنان چاپ می کردم .


وی بیان کرد: مردم عکس های زیادی از من در آلبوم خاطرات خود دارند که خودم آن ها را در اختیار ندارم و آرزو دارم که روزی با جمع آوری این عکس ها خاطرات آن روزها را برای خود زنده کنم.


امیدی ۵۹ ساله می گوید: با گذشت سالها هنوز با فرا رسیدن دهه فجر خاطرات روزهای انقلاب را در ذهن خود تداعی می کند.
دوربین قدیمی امیدی که عکاسان قدیم می دانند عکاسی با آن چقدر مشکل بود امروز در قاب خاطرات این عکاس قدیمی خود نمایی می کند.

 

 

 

 

 


منبع: ابرنیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد