Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

نابغه قرانی جهان اسلام در ابرکوه:


نابغه قرآنی کشور در جمع خانواده های ابرکوهی با اشاره به آیات و احادیث گفت: قلب کودک همانند زمینی است هر آنچه در آن کشت شود پذیراست؛ پس توصیه می کنم تا می توانید قرآن بخوانید.

به گزارش سروابرکوه؛ شب گذشته ابرکوه و خانواده های متدین این شهرستان در مصلی شهدای محراب؛ میزبان یک نابغه ایرانی بودند، دختری که در سن 7 سالگی تمام قرآن را به شیوه ای متفاوت حفظ کرده است.

حنانه خلفی متولد 22 آبان سال 1385 است که حفظ قرآن کریم را از 5 سالگی شروع کرد و توانست به مدت دو سال قرآن را حفظ کند.

با این کودک حافظ کل قرآن، هم‌ کلام شده‌ایم تا از انس او با قرآن و حفظ کلام‌الله مجید بشنویم. خلفی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری سرو ابرکوه اظهار کرد: در مسابقه قرآن بسیج و در رشته حفظ کل نفر اول شدم، در مسابقات بین المللی امارات، احسن الاصوات نفر سوم و حفظ کل جزء رتبه های برتر شدم.

2 هزار برنامه قرآنی در ایران و کشورهای دیگر داشتم
وی افزود: برای اجرای برنامه 2 سفر به لبنان، 1 سفر به ترکیه، 4 سفر به عراق، 2 سفر به سوریه، 1 سفر به امارات و 1 سفر به بوسنی و هرزگوین رفتم و از سال 93 تا کنون 2000 برنامه داشته ام.

این حافظ خردسال قرآن، آیات را به صورت ضربدر، صفحه به صفحه، آیات بالای صفحه، آدرس دقیق صفحه، بالا به پایی و برعکس، اول جزء، آخر جزء، اول سوره و آخر سوره، اول صفحه و آخر صفحه تلاوت می کند.

در خانواده خلفی بیشتر از هر چیز، صدای قرآن به گوش می رسد، کوچکترین عضو این خانواده، این مجموعه کوچک را به این صورت توصیف کرد: 3 خواهر و یک برادر دارم، برادرم و یکی از خواهرانم حافظ کل قرآن هستند و خواهر بزرگ ترم حافظ 10 جزء قرآن به دو زبان عربی و فرانسه است.

در نمایشگاه از cd قرانی ام رونمایی شد
نابغه قرآنی در خصوص تلاوت خود در محضر رهبر انقلاب گفت: بزرگ ترین آرزویم دیدار با رهبر و تلاوت قرآن در محضر ایشان بود و برای این مهم روزشماری می کردم تا اینکه روز 27 آبان سال 94 در حالی که 9 سال داشتم این دیدار حاصل شد.

وی افزود: وقتی قسمتی از یک آیه را در محضر ایشان تلاوت کردم، فرمودند صوت و لحن زیبایی دارید و مادرم گفتند که جلسات زیادی می رویم آیا می توانیم صدای ایشان را ضبط کنیم و رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اشکالی ندارد صدایم ضبط و در اختیار دیگران قرار گیرد و پس از آن در نمایشگاه قرآن از cd ام رونمایی شد.

به رهبرم قول دادم ترجمه قرآن را حفظ کنم
حنانه کوچک ما گفت: من در آن دیدار، به رهبر انقلاب قول دادم که به زودی ترجمه قرآن را حفظ کنم و تاکنون تا جزء 28 قرآن حفظ کرده ام.

این حافظ خردسال قرآن کریم در خصوص شیوه حفظش گفت: وقتی می خواستم آیه ای را حفظ کنم، سه بار تلاوت منشاوی و 3 بار هم تلاوت موسوی را گوش می کردم. آیه اول که تمام می شد، به سراغ آیه دوم می رفتم و آیه دوم که تمام می شد باز از اول صفحه شروع می کردم و سپس به سراغ آیه سوم می رفتم.

هر روز با عروسک هایم سه جزء قرآن مرور می کنیم
خلفی ادامه داد: آیه سوم که به پایان می رسید دوباره از اول صفحه شروع می کردم. تا آخر صفحه اینگونه بود و وقتی به پایان صفحه می رسیدم، از اول صفحه یکبار از بالا به پایین و یک بار از پایین به بالا مرور می کردم. هر روز در خانه عروسک هایم در کلاس قرآن شرکت می کنند و با هم سه جزء قرآن را مرور می کنیم.

وی ادامه داد: روخوانی و روانخوانی را در جامعه القرآن یاد گرفتم ولی حفظ قرآن را در خانه و از پدرم آموختم، در حین بازی کردن و تاب بازی ایات را حفظ می کردیم و سپس مرور با مادرم بود؛ الآن کلاس پنجم ابتدایی هستم و یک روز در هفته به مدرسه می روم و بقیه روزها را پدرم که معلم هستند در منزل با من کار می کنند.

از موبایل و لب تاب برای حفظ قرآن استفاده می کنم
این دختر کوچک ما با بیان اینکه موبایل و لب تاب دارد ولی از آن بعنوان ابزار حفظ قرآن استفاده می کنم و هیچ بازی بر روی آن نصب نکرده است گفت: قرآن تاثیر بسیاری بر روی درسم داشته چون قرآن مایه هدایت، ذکر و رحمت است.

وی در پایان توصه کرد: خداوند در قرآن می فرماید تا جایی که می توانید قرآن بخوانید و امام صادق علیه السلام می فرمایند که قلب کودک همانند زمینی است هر آنچه در آن کشت شود پذیراست و در جایی دیگر می فرمایند: هر جوانی که قرآن را بیاموزد قرآن با گوشت و پوستش آمیخته می شود؛ پس توصیه می کنم که قران تلاوت کنید.

مصطفی خلفی پدر خردسال ترین نابغه قرآنی در حاشیه این گفتگو گفت: حفظ قرآن تلاش و سختی زیادی دارد اما خداوند بشارت داده است که اگر در راه خداوند تلاش کنیم به راه راست هدایت خواهیم شد.

وی با بیان اینکه انس با قرآن برکات دنیوی و اخروی فراوانی دارد افزود: تا سه ماه پیش مستاجر بودم اما به برکت قرآن امروز در بهترین جای تهران زندگی می کنم و این همه تنها برکات دنیوی قرآن است و برکات معنوی و اخروی آن قابل بیان نیست.

وظیفه شکوفا کردن نبوغ فرزندان بر عهده پدر و مادر است
خلفی ضمن بیان آموزش روش حفظ حنانه تاکید کرد: درست است که حنانه امروز یک نابغه قرآنی است اما این نبوغ در همه فرزندان ما وجود دارد و باید آن را شناخت و شکوفا کرد.

وی در پایان افزود: ما هر چه داریم از برکت خون شهدا و سخنان راهبردی رهبر انقلاب است که نباید فراموش شود.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد