Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر توزیع اداره برق ابرکوه:


مدیر توزیع اداره برق ابرکوه گفت: 30 میلیارد ریال بودجه در سال 1396 صرف توسعه، نگهداری و بهینه سازی شبکه توزیع برق مناطق شهری و روستایی این شهرستان شد.

به گزارش سرو ابرکوه، ابوالفضل اکرمی مدیر توزیع برق ابرکوه، روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این مبلغ صرف توسعه شبکه ، کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی ، ارتقای پایداری شبکه ها و کاهش خاموشی ها شده است .

وی با بیان اینکه 150 کیلومتر شبکه های توزیع برق مقاوم سازی شد، اظهار کرد: 12 هزارمتر شبکه فشار متوسط و 10 هزار متر شبکه فشار ضعیف، 27 دستگاه ترانسفورماتور 50 و 100کیلو ولت آمپر پست هوایی ایجاد و نصب شد.

مدیر توزیع برق ابرکوه تصریح کرد: با فعالیت های انجام شده 40 درصد از قطعی برق و نیم درصد تلفات شبکه توزیع نسبت به سال قبل کاهش یافت.

اکرمی با اشاره به اینکه ابرکوه قطب مهم کشاورزی استان یزد است، یادآورشد: 65 درصد برق در بخش کشاورزی مصرف می شود.

این مسئول ادامه داد: مشترکان از سه پست فوق توزیع با قدرت منصوبه 90 مگاولت آمپر تغذیه می شوند که در این زمینه زیر ساخت های مناسبی برای تامین برق متقاضیان کشاورزی و صنعتی فراهم است.

وی بدهی مشترکان برق را بیش از 25 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در صورت پرداخت به موقع قبض برق توسط مردم، این اداره قادر به تسریع در توسعه صنعت برق خواهد بود.

اکرمی تصریح کرد: افرادی که چهار ساعت چاه های کشاورزی را از ساعت 12تا 16 عصر خاموش کنند از 20 ساعت برق رایگان بهره مند خواهند شد.

این مسئول اظهار کرد: براساس دستورالعمل وزارت نیرو این طرح از 15 خرداد ماه جاری تا 15 شهریور 97 اجرا خواهد شد و از کشاورزان خواست برای تکمیل تفاهم نامه همکاری به مدیریت توزیع برق ابرکوه و اداره برق بخش بهمن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: این طرح علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی کشاورزان در کاهش خاموشی در زمان اوج مصرف در فصل گرما نقش مهمی دارد.

اکرمی خاطرنشان کرد: از 669 حلقه چاه کشاورزی 634حلقه آن به شبکه برق متصل است.

تعداد مشترکان برق ابرکوه بیش از 27 هزار مشترک است.

انتهای پیام /
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد