Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد:


رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد گفت: آمار دقیقی وجود ندارد که بتوان میزان کالای ایرانی یا خارجی موجود در بازار لوازم خانگی را عنوان کرد اما می توان به صورت تخمینی گفت که 50 درصد کالای موجود در بازار ایرانی و 50 درصد خارجی است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزد رسا، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد با بیان اینکه خرید کالای ایرانی منجر به شکوفایی اقتصاد کشور می‌شود گفت: در بحث حمایت از کلای ایرانی باید تولید کنندگان روز به روز کیفیت کالاها را ارتقا دهند و مصرف کنندگان نیز با خرید کالاهای ایرانی به اشتغال و اقتصاد کشور کمک کنند.

محمدهادی قیامت اظهار کرد: آمار دقیقی وجود ندارد که بتوان میزان کالای ایرانی یا خارجی موجود در بازار لوازم خانگی را عنوان کرد اما می توان به صورت تخمینی گفت که 50 درصد کالای موجود در بازار ایرانی و 50 درصد خارجی است.

وی افزود: متاسفانه وجود کالای قاچاق یکی از معضلات امروز بازار است قاچاق هایی که تحت تاثیر سیاست از اسکله ها وارد بازار می‌شوند و به تولید، اشتغال و وضعیت بازار لطمه وارد می‌کنند.

قیامت ادامه داد: علاوه بر کالای قاچاق برخی از افراد با خرید کالاها از بانه و دیگر مناطق آزاد کالا می‌آورند و در شهر میفروشند و حتی برای فروش شماره تلفن هم میگذارند علی رغم اینکه خرید کالا از این مناطق برای مصرف کننده مجاز است آن هم در حد نیاز خانگی اما برخی افراد برایشان این کار تبدیل به تجارت شده و به بازار ضربه وارد می‌کند.

وی اذعان کرد: خرید کالای خارجی و به مراتب بدتر از آن کالای قاچاق ضربه بزرگی به اقتصاد کشور می‎زند و همین منجر شده اقتصاد کشور ورشکسته شود و این امر عزم جدی مردم، مسئولین و تولید کنندگان را می‎‌طلبد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد گفت: مردم اکثر به خاطر کیفیت، نبود خدمات پس از فروش مناسب، وقت و هزینه به دنبال کالای خارجی هستند و باید تولید کنندگان ما با بالا بردن کیفیت محصولات خود نظر مردم را عوض کنند.

قیامت تصریح کرد: لوازم خانگی با کیفیت تولید داخل در بازار زیاد است که با کالاهای خارجی رقابت می‌کند اما متاسفانه برخی افراد سود جو وقتی نیاز مردم را می‌بینند در کارگاه های مجاز یا غیر مجاز خود دست به تولید کالای بی کیفیت می‌زنند و همین موجب دلسردی مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم باید مارک های خوب کالاهای ایرانی رابشناسند معروفترین و بهترین مارک های کالاهای ایرانی را معرفی کرد.

قیامت در تشریح بهترین مارک های لوازم خانگی بزرگ، اسنوا، الکترواستیل، کرال، هیمالیا، پاکشوما، دکو، سپهر، آپسال، کلار صنعت، ارج، سیلور، را معرفی و تصریح کرد: شرکت های ال جی و سامسونگ نیز در حال حاضر در این کارخانه مونتاژ دارند و این محصولات با دانش خارجی در ایران مونتاژ میشود اما سایر برندها کاملا ایرانی هستند.

وی ادامه داد: پاناسونیک، پارس خزر، عرشیا( ایرانی و خارجی)، نیک کالا، پلار، پارس استیل، و ثانی عنوان کرد.

قیامت همچنین در زمینه چینی و بلور این برندها را عنوان کرد: توس، مقصود،  پارس اپال، بلور همدان از بهترین های چینی و بلور هستند.

وی مارک نگین را برای قاشق و چنگال معرفی کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد خاطر نشان کرد: برندهای دیگر کالای ایرانی نیز هستند که مردم می توانند از فروشندگان در شناسایی بهترین ها کمک بگیرند.

انتهای پیام/ز.ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد