Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد:


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد افزود: ما انتظارمان از جامعه و خانواده‌ها این بود که حوادث و آسیب‌های امسال نسبت به سال قبل کمتر باشد، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

به گزارش سرو ابرکوه، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان یزد در گفت وگو با خبرنگار یزدرسا گفت: علیرغم تمام تلاش‌ها و آموزش‌هایی که همکاران بنده و سایر سازمان‌های امدادی در خصوص عواقب رخدادهای چهارشنبه آخر سال انجام شد و انتظار این بود که امسال آسیب‌ها کمتر باشد، اما متأسفانه اینگونه نبود.

دکتر احمد دهقان اظهار داشت: تا الان آمار مصدومین که به اورژانس‌های بیمارستان‌های استان و اورژانس‌های 115 مراجعه کرده‌اند 52 نفر است. عمدتا مصدومین بین 10 تا 20 سال سن دارند و مصدومیت‌ها بیشتر سوختگی‌های درجه یک و ترومای و آسیب اندام فوقانی مخصوصا دست است. که یک مورد قطع انگشت در شهرستان ابرکوه و یک مورد قطع دست در شهرستان مهریز داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مصدومین مرخص شده‌اند به جز چند مورد سوختگی که در بیمارستان سوانح سوختگی شهدای محراب بستری هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد افزود: ما انتظارمان از جامعه و خانواده‌ها این بود که حوادث و آسیب‌های امسال نسبت به سال قبل کمتر باشد، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و این را باید جامعه‌شناسان و کسانی که دست‌اندرکار جامعه هستند پاسخگو باشند که چرا ما در جشن‌هایمان زخمی و جنازه و عزاداری داریم.

دهقان اظهار داشت: درخواست ما از مردم این است که در روزهای آخر سال درایت و مدیریت به خرج دهند و با صبوری و عدم عجله اجازه ندهند روزهای آخر سال برای خودشان و سایرین تلخ شود.

وی گفت: با توجه به اینکه ترافیک خیابان‌ها بالا است، اگر مردم مورد اورژانسی داشتند ضمن حفظ خونسردی مسیر تردد را برای آمبولانس‌ها باز کنند و با همکاران ما در سراسر استان همکاری کنند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد