Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

اثر نویسنده ابرکوهی منتشر شد


کتاب تناسب استراتژی، ساختار سازمانی و سطح عملکرد در شرکت های خانوادگی اثر نویسنده ابرکوهی چاپ و منتشر شد.

به گزارش سرو ابرکوه، کتاب «تناسب استراتژی، ساختار سازمانی و سطح عملکرد در شرکت های خانوادگی» اثر محمد سالاری ابرقویی نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، توسط انتشارات اندیشمندان یزد، چاپ و منتشر شد.

سالاری نویسنده این کتاب در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: با توجه به رسالت و دغدغه ای که از دیر باز داشتم، می بایست قدمی هر چند کوچک جهت اعتلا علم و فرهنگ جامعه مدیریت و حسابداری بردارم و به همین دلیل به فکر خلق این اثر افتادم.

مدرس دانشگاه خاطر نشان کرد: در فرایند پژوهش با شرکت هایی مواجه شدم که به دلیل عدم ساختار مناسب مدیریتی، نبود چشم انداز و فقدان اعتماد اعضاء به یکدیگر، در حال ورشکستگی و نیمه تعطیل شدن بودند، که خود را در پس دلایل ثانویه از قبیل شرایط بد اقتصادی، تورم و... پنهان کرده اند.

وی افزود: با بررسی های انجام شده باید گفت علاوه بر متغیرهای اقتصادی، متغیرهای اساسی تر وجود دارند که به شرط مدیریت مطلوب توسط شرکت های خانوادگی و غیر خانوادگی می توانند سبب ارتقاء عملکرد شرکت شوند.

سالاری با تأکید بر ارجحیت مسائل درون سازمانی بر مسائل برون گفت: از مهمترین مسائل درونی که سیطره بر کل شرکت دارد؛ تفکر مثبت استراتژیک، نحوه شرکت داری، میزان نفوذ و اعتماد میان اعضای هیئت مدیره شرکت است.

نویسنده ابرکوهی تصریح کرد: در صورتی که تفکر اعضاء شرکت به نحوه مطلوب از طریق شناخت ارزش ها، باورها، تجارب و میزان نفوذ آنها مهندسی شود، به تبع آنچه را که در چشم انداز خود دنبال می کنند، به دست خواهند آورد.

وی با اشاره به اینکه موارد فوق از اهداف کتاب حاضر است، بیان کرد: کلام آخر با مخاطبان، این است که هر سازمان و شرکتی با ساختار سازمانی مطلوب همراه با سواد و انضباط مالی، در صورتی که تفکر فرهنگی و استراتژیک آن در هم آمیخته شود به آنچه در بازار های مالی جستجو می کند، می رسد.

گفتنی است این نویسنده صاحب آثار مکتوب دیگری همچون مقالاتی با رتبه علمی پژوهشی که در مجلات معتبر کشور و کنفرانس های ملی و بین المللی، پذیرفته شد، است.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (50 آرا)
The average rating is 4.98 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد